V prvej etape klubového účinkovania bola činnosť sústredená na vznik atletického klubu, na rozšírenie členskej základne a hlavne na účasť pretekárov v prvých pretekoch jarnej časti atletickej sezóny. V súčasnosti je činnosť sústredená na podporu predovšetkým mládežníckeho športu a všestrannú športovú prípravu mladých športovcov.

Počas existencie klubu sú výsledkami činnosti pravidelné organizovanie Žiackej chodeckej ligy, organizovanie Banskobystrického chodeckého mítingu s medzinárodnou účasťou a úspešné vystúpenia pretekárov a pretekárok na žiackych súťažiach v atletickej chôdzi, ktorá má v Banskej Bystrici úspešnú históriu.

Medailová bilancia klubu v rámci majstrovstiev Slovenska v roku 2017 bola 5 zlatých, 4 strieborné a 5 bronzových medailí. Pretekári boli rovnako aj ozdobou medzinárodných chodeckých mítingov a reprezentovali Slovensko v národnom drese.

Dobrá práca v klube a úspechy neostali bez povšimnutia a ŠK BCF Dukla Banská Bystrica sa v roku 2017 stal víťazom ankety Najlepší športovci mesta Banská Bystrica v kategórii športových kolektívov.